Підпишіться на канал:
Наша адреса:
ТОВ ТЕКРО
м. Київ, 04071,
вул. Спаська, 5, оф. 60
Замовити продукцію та консультацію:
E-mail: order@tekro.ua
Тел.: 0 800 503 112*
*дзвінки з усіх операторів безкоштовно


  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

 

ФІЗІОЛОГІЯ ТЕЛЯТ - ТРАВЛЕННЯ

Ризик виникнення аліментарної діареї, перехресного ссання та низьких приростів живої ваги, що є поширеним явищем під час вирощування телят, може бути значно знижений завдяки максимальному забезпеченню природних механізмів живлення.

У лактуючої корови виділення молока відбувається, коли під час стимуляції окситоцин потрапляє у кровотік. Окситоцин змушує клітини вимені стискатися і виводити молоко з альвеол в цистерни над дійками.

Окситоцин не спричиняє витікання молока з дійки. Дійковий канал повинен бути фізично відкритий для виділення молока.

Коли теля ссе корову, воно створює як позитивний, так і негативний тиск (здавлювання і ссання). Здавлювання стимулює дійку корови, завдяки чому виділяється окситоцин. Ссання дозволяє теляті долати бар'єр сфінктера дійки і виводити молоко з неї. ТЕЛЯ ССЕ ПОВІЛЬНО (1 Л МОЛОКА ЗА 4-5 ХВИЛИН), ВИДІЛЯЮЧИ ПРИ ЦЬОМУ БАГАТО СЛИНИ.

СЛИНА ВІДІГРАЄ ЖИТТЄВО ВАЖЛИВУ РОЛЬ У ЗДОРОВ'Ї ТЕЛЯТИ І ВИРОБЛЯЄТЬСЯ ПОВІЛЬНО ПРИ ССАННІ. ВОНА МАЄ ПРИРОДНІ АНТИМІКРОБНІ ВЛАСТИВОСТІ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ІМУНІТЕТУ І ОПТИМІЗУЄ РІВЕНЬ PH В СИЧУЗІ, ЩОБ МОЛОКО МОГЛО ПРАВИЛЬНО ЗГОРТАТИСЯ.

Слина також містить фермент ліпазу, який необхідний для перетравлення жиру молока.

Повільне надходження молока в сичуг дає можливість реніну та іншим ферментам згортати молоко. Життєво важливо, щоб лактоза перетравлювалася в основному в сичузі і не потрапляла в кишечник. При контакті з сирим молоком або лактозою відбувається швидке розмноження кишкової палички. Це є основною причиною розладів травлення у телят в перші тижні життя.

Для здоров'я теляти дуже важливо, щоб все молоко потрапляло в сичуг. Якщо молоко потрапляє в рубець внаслідок швидкого ковтання, годівлі через трубку або з відра, це може спричинити біль в кишечнику, оскільки ферменти в рубці не можуть перетравлювати молоко. Молоко в рубці є головною причиною ацидозу рубця та відсутності приросту живої ваги теляти. Джерело — доктор Джім Квіглі

ОПТИМІЗУЙТЕ ЕФЕКТИВНІСТЬ

Щоб травна система функціонувала ефективно, теляті треба пити молоко у тому ж положенні, що й при ссанні корови. Потік молока під час ссання повинен бути контрольованим, аби стравохідний жолоб функціонував повноцінно, і молоко обходило рубець.

Важливо, щоб висота розташування соски складала приблизно 60 см від підлоги, щоб стравохідний жолоб функціонував повноцінно і молоко спрямовувалося в сичуг.

Розуміючи фізіологію теляти та роль травної системи, чітко зрозуміло, що досвід повільної годівлі теляти при ссанні корови є життєво важливим для здорового травлення.

 
 
© 2005 - 2024, ООО «ТЕКРО». Все права защищены.
Все права на материалы, размещенные на www.tekro.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.tekro.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете гиперссылка на www.tekro.ua обязательна.